top of page

JAK UCZĘ

 

Zacznę od wyjaśnienia dlaczego nie pracuję w szkole państwowej - 

bo.... to nie moja bajka. Sama będąc mamą widzę, jak często szkoła niestety zabija w dzieciach kreatywność, spontaniczność i radość odkrywania, jak pozbawia uczniów wiary we własne możliwości i pewności siebie, co czasem pozostaje z nimi do dorosłości:(

Uważam, że wiele prawdy kryje się w słowach:

“Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć.” (A. Einstein) 

 

Jestem absolutną fanką indywidualnego podejścia do każdego ucznia i wspaniałej atmosfery na zajęciach, wyznaję zasadę, że nie istnieje jedna uniwersalna metoda dla wszystkich uczniów, natomiast to, co jest pewne to to, że w strachu NIKT nie jest w stanie nauczyć się niczego.

Podchodzę do każdej osoby holistycznie, lubimy się z uczniami:) Bycie mamą ogromnie wzbogaciło moją nauczycielską pracę, zwłaszcza w aspekcie budowania relacji i rozwijania tzw 'soft skills'.

W obszarze moich zainteresowań jest także psychologia.

PRACUJĘ Z OSOBAMI WYSOKO WRAŻLIWYMI.

 

Nie pracuję na co dzień z podręcznikami, wykorzystuję rozmaite materiały- autentyczne (np. artykuły), wizualne, takie, które stymulują pracę mózgu, wspierają proces zapamiętywania, wprowadzam niektóre techniki pamięciowe, często korzystam także z dobrych książek, aplikacji do powtórek słownictwa, podcastów, kanałów na YT, Tedtalks, a pracując z dziećmi (choć nie tylko:)), w ruch idą przedmioty, gry i piosenki. 

Na lekcjach “mówi się” po angielsku, przede wszystkim rozgaduję, ale gdy trzeba wytłumaczę zawiłości gramatyczne - jestem elastyczna i kreatywna, doświadczenie nauczyło mnie, że sztywne schematy w nauczaniu to wróg twórczego myślenia, rozwoju i dobrego samopoczucia ucznia, także

w szerszym kontekście.

No i kocham błędy, bo dzięki nim idziemy naprzód, leczę uczniów z choroby “jak popełnię błąd to po mnie”.

“Dąż do sukcesu, a nie do perfekcji. Nigdy nie rezygnuj ze swojego prawa do błędu, bo wtedy stracisz możliwość uczenia sie nowych rzeczy w życiu.” (David M. Burns)

my lessons 3.jpg
my lessons 2.jpg
my lessons 9.jpg
hamza-nouasria-h8CYq5InIAI-unsplash.jpg
bottom of page